Bitcoin – co to takiego?

O bitcoin słyszał już chyba każdy z nas, a jeśli nie, to czas aby usłyszał. Jest to bowiem jednak z rzeczy, które od jakiegoś czasu zdobywają wielu zwolenników i stają się oraz bardziej popularne. Bitcoin to nowoczesna waluta, którą obecnie można stosować i w sieci. Warto pamiętać, że jest to waluta, która Ne posiada centralnej instytucji emisyjnej i dlatego nazywa się ją po prostu walutą zdecentralizowaną.
Bitcoin to coraz bardziej znana waluta w Internecie a moda na nią znacznie się rozszerza. Dlaczego? Ponieważ waluta a po prostu nie zna granic. Kiedy mówimy o tym sposobie płatności, nic nas nie ogranicza, nie ma żadnych banków, ani rządów, które regulowałyby tę walutę. Nie ma też żadnych instytucji. Bitcoin może występować tam, gdzie mamy dostęp do sieci, ale też wszędzie tam gdzie wykorzystujemy telefonię komórkową.
Dlaczego bitcoin jest coraz bardziej popularny? Oczywiście brak pośredników takich jak banki czy inne instytucje to główny powód, ale nie jedyny. Drugi to szybkość przesyłania tych wirtualnych pieniędzy. Nie ma znacznie która jest godzina i gdzie aktualnie znajdujesz się na świecie – przelew przy pomocy bitcoin zostanie wykonany natychmiast, bez żadnego pośrednictwa. Niewiarygodne? A jednak prawdziwe i jak najbardziej wykonalne. Przesyłanie bitcoinów nie wiąże się z kosztownymi prowizjami, ani też z limitami czy jakimikolwiek innymi trudnościami bądź też ograniczeniami.
Czasami trudno jest uwierzyć w to, że są rzeczy, a tym bardziej waluty, które nie są kontrolowane przed konkretną instytucję. Okazuje się, że bitcoin jest właśnie taką walutą co do tego nie ma wątpliwości Jest to jedyna waluta, która tworzona jest przez człowieka dla drugiego człowieka, która nie ma żadnych barier, a działa w sieci P2P, co oznacza person to person, a więc pieniądze od człowieka do człowieka. Jest to niezwykle wygodna forma, tania i bardzo komfortowa, zwłaszcza kiedy zależy nam nie tylko na szybkości, ale również na poufności – czy warto w nią inwestować? Z całą pewnością tak!